włoska restauracja bez glutenu Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. Gdzie zjeść w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *